آموزش تنظیم Smtp در وردپرس

در سیستم وردپرس به صورت پیشفرض امکان تعریف ارسال ایمیل از طریق Smtp ممکن نیست ، برای حل این موضوع شما میتوانید با نصب یک پلاگین مشکل را حل کنید. پلاگینی که در این آموزش به شما معرفی میشود Easy WP SMTP نام داشته و یکی از ساده ترین پلاگین های موجود می باشد.

برای نصب این افزونه به مدیریت وردپرس لاگین کرده و از منوی افزونه ها -> افزودن کلیک نمایید. در صفحه جدید سمت چپ کادری برای جست وجو وجود دارد که شما با وارد کردن نام افزونه و فشردن کلید Enter میتوانید اقدام به جست و جوی این افزونه کنید. ( ناحیه قرمز رنگ در تصویر زیر )

 

جست و جوی افزونه

در این کادر عبارت easy wp smtp را تایپ و اینتر کنید. پس از چند لحظه لیستی از نام های مشابه از افزونه های یافت شده برای شما نمایش داده می شود که با انتخاب دکمه نصب مربوط به افزونه easy wp smtp ، به صورت اتوماتیک این افزونه نصب خواهد شد.

wp2

پس از اتمام عملیات نصب بر روی لینک فعال کردن افزونه کلیک نمایید تا فعال شود.

wp3

پس از این مرحله شما به صفحه ای هدایت خواهید شد که لیست تمامی افزونه های نصب شده بر روی وردپرس نمایش داده میشود.

یکی از این افزونه ها Easy WP SMTP می باشد که در زیر نام افزونه لینکی به نام settings موجوده و با کلیک بر روی شما به بخش تنظیمات افزونه وارد می شوید.

شبیه به تصویر زیر

 

تنظیمات ماژول

قبل از پر کردن این فیلد ها شما باید در هاست لاگین کرده و از قسمت ایمیل اکانت اقدام به ایجاد یک ایمیل تحت دامنه مانند Info@asanwebhost.com کنید.

سپس اطلاعات مربوط به این ایمیل در داخل افزونه وارد شده و این امکان فراهم میشود تا وردپرس بتواند ایمیل های خودش را از طریق این ایمیل و پروتکل Smtp ارسال نماید.

پارامتر های لازم به شرح زیر می باشند

۱ – From Email Address : در این فیلد ایمیلی که از طریق آن ایمیل های سایت شما ارسال میشوند را باید مشخص کنید که ما دقیقا همان ایمیل ساخته شده را وارد میکنید مانند ( info@asanwebhost.com )

۲ – From Name : در این قسمت کپشنی که در ایمیل نمایش داده می شود را میتوانید وارد کنید که معمولا نام سایت یا شرکت شما می باشد.

۳ – SMTP Host : برای این پارامتر localhost را وارد نمایید.

۴ – Type of Encription : بر روی TLS تنظیم کنید.

۵ – SMTP Port : عدد ۵۸۷ را وارد نمایید.

۶ – SMTP Authentication : گزینه Yes را انتخاب کنید.

۷ – SMTP username : ایمیلی که در هاست ایجاد کردید را به صورت کامل وارد کنید . به طور مثال info@asanwebhost.com

۸ – SMTP Password : پسوردی که برای ایمیل ست کردید را وارد کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات تنظیمات شما باید شبیه عکس زیر باشد ( اطلاعات به صورت مثال وارد شده است )

wp5

پس از بررسی از صحت اطلاعات وارد شده بر روی دکمه ذخیره کلیک نمایید تا تغییرات در سیستم اعمال شود. از این پس ایمیل های سایت شما از طریق این ایمیل ارسال خواهند شد. برای جلوگیری از بروز مشکل به نکات زیر دقت کنید.

۱ – در هنگام ساخت ایمیل از پسورد های ساده نظیر ( ۱۲۳۴۵۶ , abc123 , …. )  استفاده نکرده و تا حد امکان از پسورد های قوی و طولانی استفاده کنید. برای ساخت پسورد میتوانید از سایت passwordsgenerator.net کمک بگیرید.

۲ – در صورتی که در آینده پسورد ایمیل تغییر پیدا کند شما باید در این قسمت پسورد را تصحیح نمایید در غیر این صورت ایمیل شما از کار خواهد افتاد.